Tatjana Rottenberg

Tatjana Rottenberg kimdir?

1962 yılında Almanya’da doğdu. 2 çocuğu ve bir tane torunu var.

1992-1995 yılları arasında “doğal tedavi uzman” (Sadece Almanya’da geçerli olan “Heilpraktiker” mesleği) eğitimini Almanya Berlin’deki Samuel Hahnemann Özel Tıp Okulunda aldı .
Anatomi, fizyoloji, patoloji ve psikolojinin yanı sıra, temel dersler homeopati, fitoterapi, akupunktur, refleksoloi, shiatsu ve farklı masaj teknikleri ve beden çalışmalar üzerine çalıştı.

1995 yılında Alman Sağlık Bakanlığından ‘’doğal tedavi uzman’’ lisansı aldı.
8 yıl boyunca Berlin’de kendi kliniğinde homeopati ve masaj üzerine çalıştı.

2000-2003 yılları arasında, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden bir vakıfta masaj dersleri verdi ve uyuşturuculardan ve psikotik ilaçlardan kurtulmaya çalisan insanlara “detoxification” kulak akupunkturu uyguladı. Ayrıca homeopati, doğal tedavi ve aşı üzerine workshoplar ve seminerler düzenledi.

2004 yılının yazında, 1984-1989 yılları arasında yaşadığı Türkiye’ye geri gelme kararı aldı.

Ekim 2005’den beri Istanbulda Yogasala, Zeytinburnu Tıbbı Bitkiler Bahçesi ve Galata Şifahanesi gibi yerlerde klasik ve derin bağ doku masaj kursları veriyor. 2007 ‘den beri Istanbul ve Istanbul dışında ayrıca Refleksoloji kursları ve 2009’den beri Istanbul ve Berlinde ‘’ Tetiknokta ile Tedavi’’ kursları vermeye başladı. Tetiknokta masajı 15 yıl’dan beri günlük işinin en önemli parçası.

Aralık 2014’te Berlin’de Dorn Metodu ve Breuss masajı seminerlerine katıldı.

Temmuz 2014’den beri Türkiye’de ilk defa gerçekleşen ‘Somatic Experience’ eğitimine katılıyor ve
Aralık 2016’da Travma Terapisti olarak mezun olmayı hedefliyor

Almanca, Türkçe ve İngilizce bilen Tatjana, Türkiye’deki derslerini Türkçe yapmaktadır.